מה חשוב לדעת על הוצאת שתלים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

יש אנשים שרוצים להסיר שתלים למטרות קוסמטיות או בגלל שהם מרגישים שהם לא שייכים לגוף שלהם. קיים סיכון לסיבוכים בעת הסרתם וזה עלול להוביל לבעיות רפואיות נוספות.

תהליך הסרת השתלים הוא תהליך מרוקן פיזית ורגשית. זה לוקח שעות, לפעמים ימים, כדי להסיר שתל חלק אחר חלק. עם התקדמות הטכנולוגיה, הסרת שתלים הפכה לקלה יותר עם שימוש בלייזרים ורובוטים.

בעבר, היה קשה להסיר שתלים בצורה בטוחה. עם זאת, כעת, כאשר מדע הרפואה התקדם, ניתן להסיר אותם בבטחה וללא כל תופעות לוואי. כיום, הסרת שתלים נפוצה למדי בחברה המערבית.

נשים גילו שהסרת שתלים היא הרבה פחות מסוכנת לפוריות, ולכן רבות בוחרות להסיר אותם או להפחית את מספר הקישורים בשתל שלהן. בנוסף, יש אנשים שפשוט מעדיפים לקבל אפשרויות לא הורמונליות בכל הצורות והגדלים!

עם התקדמות המדע והטכנולוגיה, אין עוד צורך בניתוחים רבים להסרת שתלים. דוגמה אחת היא הסרה של קוצב לב.

דוגמה אחת היא שקוצבי לב מוסרים כעת על ידי הוצאת הסוללה במקום ניתוח. ההליך אורך חמש דקות בלבד ואינו מצריך הרדמה.

פעם היה צורך להסיר קוצבי לב מלאכותיים בניתוח כי הם היו כל כך גדולים, אך כעת ניתן להוציאם תוך מספר שניות דרך צינורית אנדוסקופיה עם כלי שאיבה גמיש.

תהליך הוצאת שתלים

לא קל להסיר שתלים. ישנם סיכונים רבים הכרוכים בתהליך מכיוון שתלים הושתלו במשך זמן רב. בנוסף לסיכונים, חלק מהאנשים עלולים להירתע מלעבור את תהליך ההסרה מכיוון שהוא עשוי להשפיע על אורח חייהם.

העתיד כבר כאן והטכנולוגיה שמאפשרת לבני אדם לבצע שתלים מתקדמת במהירות.

מאז המצאת השתל הראשון בתחילת המאה ה-20, ראינו הרבה שינויים בחברה שלנו בכל הקשור לאופן שבו אנו מתקשרים עם טכנולוגיה. בהקשר זה, אנו יכולים לראות כיצד שתלים הם יותר מסתם דרך לחבר אנשים למכשירים ולאפשר להם גישה למידע; הם משמשים כאמצעי להגברת היכולות האנושיות.

עם ההתקדמות הללו, גדלה הדאגה לגבי סיכונים פוטנציאליים הנובעים משימוש בטכנולוגיות כאלה וסיכון אחד כזה הוא שאם לא מנוהלים כראוי, השתלים הללו עלולים להוביל להתמכרות מוגברת בקרב צרכנים.

זהו נושא מגמתי שכן יותר ויותר אנשים בוחרים שלא לקבל שתלים. עם זאת, יכול להיות קשה להסיר שתל לאחר שהוא הוכנס.

ככל שיותר ויותר אנשים בוחרים להיפטר מהשתלים שלהם, התחום הרפואי מתאמץ למצוא חלופות. חלופה אחת תהיה להעביר באופן אלחוטי את המידע מחיישנים ביולוגיים שהושתלו לתוך המוח באמצעות טכנולוגיה אחרת כגון הדמיית תהודה מגנטית (MRI), אשר בתורה יכולה לעורר נוירונים באזורים ספציפיים במוח.

בעתיד, אנשים רבים יסירו את השתלים שלהם כי זה יקר מדי עבורם להחזיק אותם. הרעיון של הסרת שתלים אינו חדש וקיים כבר זמן רב. עם זאת, הסיבות לכך שאנשים מסירים את השתלים שלהם שונות בכל תרחיש.

על פי מחקר משנת 2018 מאוניברסיטת אוקספורד, 75% מהמשתתפים אמרו שהם רוצים להסיר שתל אם הם מתחילים לחוות סיבוכים בריאותיים כמו זיהומים או כאבים.

הסיבות שאנשים יסיר שתל כוללות:

– לא נעשה בו שימוש נכון בהתחלה ואז נכשל בכוונה. – זה לא הסתדר עם אורח החיים או מבנה הגוף שלהם והם רוצים להיפטר מזה מהר לפני שהם לא יכולים להרשות זאת לעצמם יותר. – הם לא מרגישים שהם צריכים את זה יותר בגלל החברה

עם התקדמות הטכנולוגיה, הצלחנו להסיר שתלים מגופנו. למרות שתהליך ההסרה יכול להיות כואב, ניתן להימנע מהכאב באמצעות תרופות ועזרה מאיש מקצוע רפואי.

יש אנשים שחוששים שמדובר במדרון חלקלק לקראת הסרת כל סוגי השתלים מעשה ידי אדם בגופנו – כמו קוצבי לב, שתלי שבלול וכו'.

מבחינה היסטורית, מנתחים יצטרכו להסיר כל מיני שתלים מהמטופלים שלהם מכיוון שלא הייתה להם אלטרנטיבה לעשות זאת. עם זאת, כעת מכונות יכולות לעשות את העבודה עבורן ללא כל סיבוכים ובדיוק טוב יותר ממה שאפילו המנתח האנושי הטוב ביותר יכול היה לקוות לו.

עלויות להסרת שתלים:

השאלה של כמה עולה הוצאת שתלים תלויה בסוג השתל. שתלים שנמצאים במקומם במשך זמן רב יכולים לעלות יותר מאלו שהונחו זה עתה. ההליך משתנה גם בהתאם למיקום השתל.

זו שאלה רחבה ויכולה להיות קשה מאוד לענות עליה. עליך לבדוק עם הספק שלך לגבי מדיניות המחירים שלו. העלות הממוצעת של ההסרה עשויה להשתנות בהתאם לסוג וגודל השתלים שלך.

יונית שרון

יונית שרון

הבריאות שלך קשורה להרבה דברים מעניינים שקורים בחיים שלך, ולא כולם מוכנים לגלות, זו הסיבה שאני כאן, לתת לך את המידע החשוב בזמן הנכון.

תתכונני לגלות כמה דברים ולעבור לנקודה חדשה בחיים.

נקודה לרפואה

הבריאות שלך קשורה להרבה דברים מעניינים שקורים בחיים שלך, ולא כולם מוכנים לגלות, זו הסיבה שאני כאן, לתת לך את המידע החשוב בזמן הנכון.

תתכונני לגלות כמה דברים ולעבור לנקודה חדשה בחיים.

כתבות אחרונות